Jánošíkova chata - Oravská priehrada

O Jánošíkovej chate

Jánošíková chata je umiestnená na okraji lesa v rekreačnej oblasti mesta Námestovo, len 500 metrov od Oravskej priehrady a 2 km od nábrežia a centra Námestova.

Chata má kapacitu 16 osôb, pre ktoré má pripravené 7 spální, z ktorých je jedna štvorlôžková a šesť dvojlôžkových. Chata má spoločenskú miestnosť s dvoma pohovkami, s krbom, spoločenskými hrami, knihami a televízorom. V chate na prízemí je taktiež jedálenská časť s priestranným stolom a vybavená kuchynská linka s mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou a kávovarom. Chata má dve kúpelne s toaletami, ktoré sú umiestnené na prízemí a na prvom poschodí.

Súčasťou chaty je tiež záhrada a posedenie s ohniskom. Pred chatou je dostatočný priestor na zaparkovanie vašich áut.

Rezervácie prijímame e-mailom na adrese [email protected], alebo na telefónnom čísle +421 949 649 111 (Po – Pi, 9.00 – 20.00 hod.).

Lokalita a atrakcie v okolí

Chata sa nachádza len 200 metrov od turistického chodníka na vrch Magurka (1 107 m n. m.), ktorý poskytuje nevšedný výhľad na Oravskú priehradu, Hornú Oravu a okolité pohoria. Magurka je veľmi ľahko rozpoznateľná vďaka 80 metrov vysokej veží na vrchole, ktorá slúži, ako televízny vysielač.

Ďalšou atrakciou v blízkom okolí je “Rio de Klin” (7km od chaty), ide o najvyššiu sochu Krista na Slovensku (kópia sochy z Rio de Janeiro), ktorá má výšku 9,5 metra a nachádza sa na vrchu Grapa v nadmorskej výške 686 m n.m, odkiaľ je krásny výhľad na Oravskú priehradu i na Roháče.

Pre milovníkov turistiky odporúčame náročnejší výstup na Babiu horu (1723 m n.m), turistický chodník k nej vedie z Oravskej Polhory (18km od chaty). Babia hora je najsevernejší vyhliadkový bod Slovenska a najvyšší vrch Oravských Beskýd. Cestou na tento vrch môžete navštíviť i známu Hviezdoslavovu horáreň.

V lete si na Oravskej priehrade môžete vyskúšať rôzne vodné športy, ako kanoe, pádlovanie alebo vodný bicykel. V zime si zalyžujete v Ski Krušetnica (11km), Orava Snow Oravská Lesná (27km) alebo v Ski Park Kubínska hoľa (35km).

Najbližšie osvedčené aquaparky nájdete v Oraviciach (Meander Thermal Oravice), vzdialený 34 km od chaty a aquapark v poľskej dedinke Chocholow (Aquapark Chocholowskie Termy), vzdialený od chaty 37km.

Odporúčame tiež navštíviť

Odporúčame tiež navštíviť malebný Slanický ostrov umenia, ktorý je pozostatkom zatopenej obce Slanica, ktorá zmizla pod vodou Oravskej priehrady a zachovalo sa z nej len návršie s barokovym kostolom. Na tomto ostrove sa môžete zoznámiť s históriou Oravskej priehrady a zatopených obcí a tiež si prezrieť expozície tradičného ľudového umenia. Loď na tento ostrov premáva od mája do septembra, prístav sa nachádza 2km od chaty.

Ak máte dostatok času, tak určite nevynechajte návštevu Oravského hradu (23km), ktorý pochádza z 13.storočia a je to jeden z najkrajších (a najstrašidelnejších) hradov na Slovensku, kde bol natočený nemecký klasický nemý horor Nosferatu z roku 1922, prvý film o Draculovi.

Nájdete nás

Napíšte nám

Rezervácie e-mailom prijímame na adrese [email protected], alebo na telefónnom čísle +421 949 649 111 (Po – Pi, 9.00 – 20.00 hod.).

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ súhlasíte so spracovaním Vami zadaných údajov za účelom zodpovedania otázky či podnetu adresátom správy, ktorým je janosikovachata.sk. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov nájdete v sekcii "GDPR - Spracovanie osobných údajov".

Správu sa nepodarilo odoslať
Správa úspešne odoslaná